نکاتی در خصوص مراجعه به دندانپزشک و انتخاب بهترین دندانپزشکی

نکاتی در خصوص مراجعه به دندانپزشک و انتخاب بهترین دندانپزشکی

نکاتی در خصوص مراجعه به دندانپزشک و انتخاب بهترین دندانپزشکی

یکی از مسائل مهم در زندگی هر شخص رسیدگی به وضعیت دندان ها برای سلامت، زیبایی و بهبود عملکرد سیستم بلع و گوارش می باشد. در این خصوص نیاز است تا هر شش ماه یکبار به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

افراد گاه ممکن است برای مراجعه به دندانپزشکی ترس و دلهره داشته باشند. اما لازم به ذکر است همواره در ابتدا مشاوره ای از دندانپزشک خود در کلینیک 32 مروارید دریافت کنید که سبب اطمینان خاطر شما شود.

در ادامه به نکاتی در خصوص مراجعه به دندانپزشک و انتخاب بهترین دندانپزشکی می پردازیم.

چند وقت یکبار نیاز به مراجعه دندانپزشکی داریم؟
همواره این مسئله وجود دارد که برای بررسی وضعیت دهانی و دندانی خود در بهترین حالت می بایست حداقل دو بار در سال به دندانپزشک یا کلینیک دندانپزشکی 32 مروارید در شهرری مراجعه کنید تا از سلامت دندان ها مطمئن شده و در صورتی که مشکل و خرابی در دندان وجود داشت به درمان زود هنگام بپردازید.

برخی از ناهنجاری ها و خرابی های دندانی هیچ گونه نمود فیزیکی همچون درد را به همراه نخواهند داشت. از این رو ممکن است بدون توجه به این موضوع، سبب خرابی سایر دندان ها شود.

علاوه بر این ممکن است برخی از افراد بسیار بیشتر از دیگران در معرض ابتلا به بیماری های دندانی، خرابی و عفونت شوند. برای این گونه افراد می بایست متناسب با صلاحدید پزشک تعداد دفعات مراجعه به دندانپزشکی را تعیین نمود.

برای مثال افرادی که دچار بیماری هایی چون دیابت، بیماری های مزمن لثه ای، سیستم ایمنی ضعیف هستند و یا حتی افراد سیگاری می بایست بیش از دو بار در سال و با نظر پزشک به بررسی و تصحیح مشکلات دندانی خود بپردازند.

دندانپزشکی در شهرری دندانپزشکی در جنوب تهران

مراحل درمان در دندانپزشکی

با مراجعه به کلینیک 32 مروارید، در ابتدا پزشک به بررسی کلی از وضعیت دندان ها می پردازد و از شما سوالاتی در خصوص مشکلات و ناهنجاری های پیشین شما و هم چنین بیماری های کلی که ممکن است با روند درمان تداخل داشته باشد و یا در درمان تاثیرگذار باشد، می پرسد تا بتوان به روشی بهتر جهت درمان اقدام کرد.

پس از مشاوره در صورت نیاز عکسبرداری رادیوگرافی برای بیمار تجویز می شود تا مشکلات نهفته و ریشه ای را نیز به طور دقیق تری بررسی کنند و با توجه به امکانات کامل جهت رادیوگرافی در کلینیک دندانپزکشی 32 مروارید نیازی به اتلاف وقت بیش از حد نیست و کلیه خدمات دندانپزشکی بصورت تخصصی در این کلینیک انجام میگردد

در صورت نیاز به درمان های دوره ای دندانپزشکی جلسات معاینه و درمان تنظیم می شود و موارد قابل انجام در هر دوره مشخص می شود.

همواره به یاد داشته باشید تا بیمماری هایی نظیر مشکلات قلبی و دیابتی را با دندانپزشک خود در میان بگذارید.

در صورتی که پوسیدگی، عفونت، توده، تورم و هرگونه ناهنجاری در ناحیه دهان و دندان خود احساس می کنید تمامی موارد و مشکلات را به پزشک بگویید تا بتوانید به نحو احسن بهترین درمان را تجربه کنید.

دندانپزشکی در شهرری

معاینه دندانپزشکی

در معاینه، دندانپزشک به صورت کلی به بررسی وضعیت دندان ها می پردازد و برای بررسی دقیق تر عکسبرداری رادیوگرافی تجویز می شود.

پزشک در این مرحله به معاینه مسائل زیر می پردازد:

معاینه سر و گردن:

در این قسمت در صورتی که دچار ناهنجاری های فکی باشید به بررسی و معاینه مفصل گیجگاهی و فکی و هم چنین غدد لنفاوی و… پرداخته می شود.

مفصل گیجگاهی فکی، به مفصلی اتلاق می شود که باز و بسته شدن فک را کنترل می کند.در صورتی که در باز و بسته کردن فک دچار مشکل باشید و یا درد و تورمی در این ناحیه احساس شود به پزشک اعلام کنید.

معاینه بافت نرم دهانی:

تمامی بافت دهانی مانند زبان، داخل گونه، کف و سقف دهان مورد بررسی قرار می گیرد و در صورتی که تورم، لک، زخم و مورد غیر عادی مشاهده شود، یادداشت خواهد شد و برای درمان اقدام می شود.

معاینه لثه:

لثه قسمت مهمی از دهان و دندان به حساب می آید زیرا به عنوان تکیه گاه برای دندان به حساب می آید و هر گونه برجستگی، تورم و پوسیدگی سبب آسیب به بافت لثه می شود.اگر بین دندان و لثه فاصله وجود داشته باشد به “پاکت” شناخته می شود و نشان دهنده بیماری لثه می باشد. هم چنین می توان گفت که لثه ها با پروب بررسی و معاینه می شوند.

معاینه دندانی:

وضعیت و نحوه قرار گیری دندان ها بر روی یکدیگر در دندانپزشکی بسیار مهم است زیرا در صورتی که دندان ها به درستی روی یکدیگر قرار نگیرند نشان دهنده انحراف فک می باشد. هم چنین می توان بیان داشت که به نحوه قرارگیری دندان ها بر روی یکدیگر اکلوژن گفته می شود.

علاوه بر یان با وسایل مخصوص معاینه پزشکی به بررسی پوسیدگی ها، تیرگی ها و هم چنین پر کردگی ها پرداخته می شود.

رادیو گرافی دندان:

در اکثر مواثقع پزشک رادیوگرافی تجویز می کند. درواقع بع عکسبرداری دندانی رادیوگرافی گفته می شود که به صورت کلی و دقیق تری به بررسی وضعیت دندان ها، ریشه دندانی، استخوان فک و… پرداخته می شود.

همواره به یاد داشته باشید که انتخاب مطب دندانپزشکی و دکتر دندانپزشک از اساسی ترین انتخاب ها در روند درمان دندانی می باشد که می بایست دقت کافی را به عمل آورید. در این صورت بهترین نتیجه را با انتخاب بهترین ها در انتظار خواهید داشت.

برای پیشگیری و درمان دندانهای خود با مشاوره در کلینیک دندانپزشکی 32 مروارید در ارتباط باشید

دندانپزشکی در شهرری

دیدگاه خود را بنویسید

مشاوره : 09905600046

استفاده از سالها تجربه ما بصورت رایگان و برنامه ریزی درمان

گرفتن وقت اینترنتی

Info@32morvarid.com

ساعت کاری 32مروارید

شنبه تا چهارشنبه - 10:00 - 19:00 پنجشنبه - 10:00 - 15:00

آدرس کلینیک :

شهرری میدان فرمانداری کوچه ضمیری پلاک 1 طبقه چهارم